Aksidentohet zv.presidentja e SHBA-së, ja si paraqitet gjendja shëndetësore e Kamala Harris (VIDEO)

0
77

Zv/presidentja e SHBA-së, Kamala Harris, është përfshirë në një aksident automobilistik.

Harris ishte nisur për në Shtëpinë e Bardhë pak para orës 10:30 të së hënës, kur shoferi i makinës së saj doli nga rruga dhe goditi një bordurë, konfirmoi zëdhënësi i Shërbimit Sekret Anthony Guglielmi.

Videoja që shini më poshtë, e cila duket se është kapur nga një pikë e favorshme shumëkatëshe, tregonte roje të armatosura që qëndronin rreth automjeteve të parkuara në hyrje të një nënkalimi ndërsa Harris po largohej nga vendi i ngjarjes.

Zëvendëspresidentja thuhet se pyet se si mund të ndodhë një aksident i tillë duke pasur parasysh nivelin e lartë të trajnimit të ofruar për drejtuesit e saj.

Zëdhënësja e Harris, Kirsten Allen tha për mediat: “Zëvendëspresidentja nuk u lëndua dhe vlerëson reagimin e shpejtë të stafit për ta çuar atë në Shtëpinë e Bardhë të sigurt”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here