Tashmë zyrtare, ish-kampioni i botës merr drejtimin e ekipit të njohur italian

0
47

Ndërsa Benevento është aktualisht në një situatë delikate në vendin e 13-të në Serinë B, klubi me bazë në Campania njoftoi ardhja e një trajneri të ri.

Ish-qendërmbrojtësi italian kampion bote dhe fituesi i Topit të  Artë në vitin 2006, Fabio Cannavaro, sapo është zyrtarizuar si drejtuesi kryesor i klubit.

Për të kjo do të jetë eksperienca e tij e parë në stol si trajner në Evropë, pasi më parë ka drejtuar kryesisht në Kinë dhe Lindjen e Mesme.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj