“Prej të mërkurës nis një epokë e re për Shqipërinë”/ Kryeministri Rama njofton vendimin e rëndësishëm: Do ndalohet…

0
24

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me lajmin se që nga dita e mërkurë në gjithë vendin tonë do të ndalohet përdorimi i qeseve plastike.

“MIRËMËNGJES

dhe duke ju kujtuar se prej të mërkurës nis një epokë e re për Shqipërinë patriotike, me ndalimin e qeseve plastike njëpërdorimshe në favor të mbrojtjes së atdheut të fëmijëve tanë, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj