Beatrix Ramosaj merr super-lajmin, triumfon këngëtarja

0
35

Finalja e madhe e edicionit të 19-të “Netët e Klipit Shqiptar” nxori fituese Beatrix Ramosaj. Ajo fitoi çmimin më të madh, atë të publikut për këngën “By my Side”.

Këngëtarja ishte përballë me Alban Skënderajt mirëpo edhe pse në rrjete sociale u kryqëzua për raportin me Donald Veshaj ka arritur të fitojë çmimin e publikut.

Teksa ka fituar çmimin Triksa ka thënë dhe disa fjalë për të pranishmit dhe ndjeksëit e saj. Ajo është shprehur se i ka lënë të tjerët të flasin për të dhe se ndihet më e fuqishme se kurrë më parë dhe e angazhuar me projekte.

Lista e çmimeve në edicionin e 19-të, 27 maj 2022, Ulqin

KLIPI MË I MIRË ALTERNATIV – Lamtumire – Tiri Gjoci

GRAFIKA MË E MIRË – Perjete – Hana Cakuli

KLIPI MË I MIRË ROCK – Invicttus – Adhurim Demiri

DUETI MË I MIRË – A Mjaftojme – Gent Disha Ft. Ketjona Pecnikaj

KLIPI MË I MIRË I MUZIKËS QYTETARE – Mangava Tut – Evi Reci

KLIPI MË I MIRË I POPFOLK – Pse – Leonora Poloska

IMAZHI MË I MIRË NE KLIP – Tik Tak – Young Zerka

INTERPRETUESI MË I MIRË – Dinasty – Stine

INTERPRETUESJA MË E MIRË – Ma e mira – Sheila Haxhiraj

CMIMI I MEDIAS Love Letter – Alban Ramosaj

FABULA ME E MIRE Lamtumire – Elita 5

ÇMIMI I PUBLIKUT By My Side – Beatrix Ramosaj

ÇMIMI DELIART Ty – Berkan Beka

BEST GROUP- ALAR BAND

ÇMIMI KARRIERËS Lament for Ukraine – Mentor Haziri, Dave Mçune

DEBUTUESI MË I MIRË Bisha – Kapo

MONTAZHI MË I MIRË A Mjaftojme – Gent Disha Ft. Ketjona Pecnikaj

ÇMIMI SPECIAL I JURISË Ami – Luar Arani x Mixey

KAMERA MË E MIRË Pikture – Gent Fatali x Fifi

VIDEOKLIPI MË I MIRË URBAN Vetun – Blerando

REGJIA MË E MIRË Ne te zenca – Aurela Gaçe | Regjia – Delinda Disha

PRODUKSIONI MË I MIRË Hero – 2 FARM | Produksioni – 2 FARM.

 

Jam shumë mirë. Kam qenë gjithmonë mirë dhe nuk kam thënë asgjë. I lë të tjerët të flasin për mua. Kam qenë më e fuqishme se kurrë. Më e angazhuar se kurrë. Me shumë projekte. Nuk është e lehtë të jesh kryefjala e gjitha protaleve sepse sheh çdo gjë dhe ka njerëz që mundohen të hedhin gurë. Por e vetmja armë që kam është sinqeriteti, talenti dhe puna. Me këtë do ua mbyll gojën të gjithëve.”-shprehet Triksa

Ndërsa kur e kanë pyetur për lajmet e fundit referuar bashkimit Bora-Donald Beatrix ka shtuar se nuk është e mërzitur dhe se nuk i shikon lajmet.

Nuk më kanë mërzitur lajmet. Nuk i kam parë.”-ka shtuar Beatrix.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj