“Rusia e ka humbur plotësisht Ukrainën”, ish-ambasadori kinez kritikon ashpër Putinin: Po dështon, kërcënim i madh për…

0
29

Ish-ambasadori kinez, Gao Yusheng ka kritikuar ashpër Putin për pushtimin e Ukrainës.

Në një komunikim për mediat ai ka deklaruar se Rusia e ka humbur plotësisht Ukrainën.

Gao Yusheng gjithashtu u shpreh se lufta e Rusisë po dështon dhe se sipas tij shkeljet dhe veprimet e presidentit rus Vladimir Putin janë kërcënimi më i madh për paqen, sigurinë dhe stabilitetin Euroazi.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj