Lajm i trishtë/ COVID-19 i merr jetën parakohe artistit të njohur shqiptar

0
33

Një lajm i hidhur ka ardhur për artin shqiptar. COVID-19 i ka marrë jetën në moshën 56-vjeçare piktorit të njohur Ziso Kamberaj.a

Ai e ka humbur jetë në një spital në Gjermani ku ishte shtruar prej disa kohësh që pas infektimit të tij me koronavirusi.

Kamberaj ishte diplomuar në Akademinë e Arteve të Bukura në 1992, në pikturë monumentale.

Kohët e fundit artisti jetonte mes Tiranës dhe Mynihut ku ishte zhvendosur prej disa vitesh.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj