Kryeministrat Rama dhe Brnabiç bisedë telefonike

0
29

Vendimi i marrë nga dy kryeministrat, Rama dhe Brnabic, pas një bisede telefonike që kanë pasur mes tyre mëngjesin e sotëm.Shqiptarët që do të udhëtojnë drejt Serbisë nuk do të jenë të detyruar që të jenë të pajisur me një test covidi. 

Ky rregull do të hyjë në fuqi në datën 14 Janar, ndërkohë që Rama dhe Brnabiç kanë folur dhe për sfidat e përbashkëta sa i takon Covid, si dhe vijimin e bashtëpunimit në kuadër të minishengenit ballkani.

Sipas mediave serbe plani është të nënshkruajmë tre marrëveshje të reja në periudhën e ardhshme. Kryeministri i Shqipërisë përcolli përshëndetjet për Presidentin Serb Aleksandar Vuçiç Kryeministrit Brnabic dhe u uroi qytetarëve të Serbisë një Vit të Ri.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj