Largimi i Gent Cakajt nga posti i ministrit të Jashtëm/Reagon ambasadorja Yuri Kim: Suksese në përpjekjet tuaja të ardhshme

0
20

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka reaguar pas dorëheqjes së Gent Cakajt nga posti i Ministrit të Jashtëm në detyrë.

“Faleminderit Gent Cakaj për të gjitha përpjekjet tuaja për t’u forcuar marrëdhëniet mes SHBA-së dhe Shqipërisë, përfshirë NATO-n si aleatë. Miqësia midis dy vendeve tona vazhdon për shkak të udhëheqësve si ju. Ju urojmë suksese në të gjitha përpjekjet tuaja të ardhshme. Faleminderit”, shkruan ambasadorja Yuri Kim.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj