Rritje e frikshme e rasteve në Greqi/Ja sa qytetarë u testuan pozitiv dhe sa humbën jetën në 24 orë.

0
57

Numri i të infektuarve vijon të rritet frikshëm në Greqi.Raportojnë se në 24 orët e fundit janë testuar pozitivë 935 qytetar dhe kanë humbur betejën me COVID-19 pesë persona, duke e çuar në total numrin e viktimave në 564. Numri i pergjithshëm i të infektuarve që prej fillimit të pandemisë ka shkuar në 29 992.

Ndërsa aktualisht në spitale janë të shtruar në intubim 91 pacientë, ndërkohë që 270 janë larguar nga kujdesi intensiv.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj