Habit Meta: Kush prek një votë, t’i pritet një dorë

0
63

Duke i cilësuar të njëanshme ndryshimet në Kodin Zgjedhor kreu i shtetit Ilir Meta habit me deklaratën e tij nga Korça ku u shpreh se kushdo që prek një votë do t’i pritet një dorë.

Ai shtoi se referendumet nga populli do të sjellin sundimin e ligjit. “Duhet dialog sa më i shpejtë. Referendumet do t’i sjellin popullit sundimin e ligjit në vend. Për të patur zgjedhje të lira, dhe në të ardhmen, si në mesjetë. Kush prek një votë, i pritet dora!”-tha Meta.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj