Rama uron për ditëlindje Florian Binaj: Ka spikatur me sozinë time, nuk e kuptoj…

0
12

Kryeministri Edi Rama në rubrikën e nisur prej tij tashmë në rrjetet sociale ku uron për ditëlindjen apo bën homazh për personalitete të ndryshme ka zgjedhur këtë 12 tetor të urojë sozinë e tij në “Portokalli” Florian Binaj.

Rama thotë se Florjan Binaj është një aktori i talentuar dhe i edukuar. Mes të tjerave, kreu i qeverisë thotë se nuk i kupton dot politikanët të cilët mërziten kur vihen në lojë nga aktorët.

Postimi i Edi Ramës

#EDHE100💐

FLORJAN BINAJ është një djalë king, me botë të bukur, i talentuar dhe i edukuar, që mes plot talenteve të ekranit të vogël ka spikatur me sozinë time në shfaqjen më popullore e më kreative televizive sipas meje, Portokallia e rekordeve të frikshme të audiencës televizive!

Nuk i kam kuptuar kurrë politikanët e udhëheqësit kur mërziten, e nganjëherë tërbohen nga vënia e tyre në lojë prej komedianëve e karikaturistëve, të cilët kur janë të zotë si Flori e si djemtë e vajzat e Portokallisë, si Sajmiri i Fiksit e i Stopit apo babai i të gjithë brezit të tyre, Agron Llakaj ose Bujar Kapexhiu i vizatimeve satirike, janë një lezet i madh për jetën publike dhe një burim energjish pozitive për konsumatorët e artit të tyre. Arti i tyre ka pasur e ka një fuqi të butë emancipuese e lehtësuese tek ata që i ndjekin dhe Flori është mes atyre që e meritojnë t’u heqësh kapelen, për faktin domethënës se nuk bie në vulgaritetet tipike çedukative të disave brenda atij lloji.

Duke i uruar sozisë time gazmore ditëlindjen dhe shëndetin, forcën krijuese e çdo mirësi e mbarësi për veten e për të dashurit e vet, uroj njëkohësisht që energjitë pozitive të Florit e të kolegëve të tij të talentuar të çdo ekrani, ta ushqejnë sa më mirë publikun në këtë kohë posaçërisht sfiduese për të gjithë.

#TëRRALLË

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj