Rama: Meta të firmosë Kodin zgjedhor, sa më shpejtë të nisë zbatimi

0
34

Kryeministri Edi Rama është i vendosur për të zbatuar Kodin e Ri zgjedhor duke i kërkuar kreut të shtetit ose ta dekretojë ose ta rikthejë në Kuvend që të nisë zbatimi.

“Ta firmosë dhe ta kthejë sa më parë që të vazhdojë implementimi dhe ne do ta votojmë fiks siç e kemi votuar” tha Rama për gazetarët.

Sa i takon paralajmërimit të kryeopozitarit Basha se kryeministri do të mbajë përgjegjësi penale nëse nuk zbaton planin e tij me 5 pika për ekonominë, Rama tha:

“Kush është ky plani me 5 pika, nuk kam asnjë ide për planin me 5 pika!”

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj