U la jashte listes / Klevis Balliu ‘tradhton’ selinë blu? Deputeti zbulon partinë e re ku do të kandidojë

0
133

Deputeti Halit Valteri ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me largimin e Klevis Balliut nga listat e PD, ku tha se ai mund të futet në listat e partisë tjetër në opozitën e bashkuar, asaj të LSI-së. Valteri tha se Klevis Balliu ka qenë ish këshilltar i Ilir Metës dhe për ketë mendon se ai do të jetë në listat e LSI-së në zgjedhjet e 25 prillit 2021.

“Me gjithë respektin për Klevis Balliun mendoj se do gjejë vend tek LSI dhe do të jetë te listat e saj. Do doja që të ishte pasi Klevisi është një politikan i ri dhe punëtor. Ai ka qenë këshilltar i Ilir Metës para se të bëhej deputeti i PD-së”, tha Valteri.

Në lidhje me procesin e votimeve të PD-së, Valteri i cilësoi si farsë duke i hedhur hi syve të shqiptarëve pasi në ato votime shkon lista gati nga kryetari i partisë.

“Fakti që u la jashtë nga elektorati i PD nuk dua të përfshihem fare pasi kam qenë vetë tek ajo parti dhe e di si funksionojnë gjërat, Atyre u shkon lista gati nga kryetari. Ky proces është si t’i hedhësh hi syve demokratëve pasi e dimë shumë mirë që në PD vota delegohet nga klanet brenda partisë dhe kush është më afër tyre fiton”, tha Valteri për Report Tv.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj