IKMT nis aksionin për prishjen e dy objekteve të mëdha te Unaza e Re

0
28

Mëngjesin e sotëm Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit ka nisur aksionin për prishjen e dy ndërtesave të mëdha në zonën e Unazës së Re që pengonin projektin e Unazës së Re.

Prej orës 06.30 të mëngjesit ka nisur aksioni në zonën ku për pothuajse mbi një vit u protestua duke kundërshtuar projektin. Aksioni ka shkaktuar dhe trafik në zonë.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj