‘Do vlerësohen ministrat, s’ka emra për Kryesinë e Re’/ Përfundon mbledhja në selinë rozë, Rama paralajmëron lëvizje të mëdha tek socialistët

0
57

Kryeminsitri Edi Rama ka folur për mediat pas mbledhjes në selinë e PS me drejtuesit politik në qarqe.

Rama është shprehur se do të ketë një rivlerësim të deputetëve dhe ministrave.

‘Lajmi për të ardhmen vjen nga PS. Ne vazhdojmë punën, diskuotojmë për gjendjen. Jemi në procesin e një ndëveprimi të ri me anëtarsinë. ka filluar të marrë kodet dixhitale. Pas pak do të dalë edhe kërkesa për vlerësim për ministrat që të jetë edhe përtej anëtarësisë. Çdo kush mund të hyjë për të bërë rivlerësim. Edhe ministrat do vlerësohen’-tha Rama.

Në mbledhje me shtabin keni kërkuar raporte për punën?

Është proces që vazhdon dhe është goxha interesant dhe pozitiv

Emrat për kryesinë e re?
Nuk flas sot deri të premten. Ka shumë kohë.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj