Pub-in e kthyen në fermë droge, ja sa u dënuan dy shqiptarët në Uells

0
49

Gjykata britanike ka dënuar me 3 vite burg dy shqiptarë pasi e kishin kthyer pub-in në një fermë droge.

Gjykata në Suons të Uellsit dënoi me 1 vit burg Elson Kryemadhin dhe 2 vite Arben Matrapazin.

Më 6 maj të këtij viti, Policia angleze u sinjalizua nga banorët ngjitur se në ndërtesë kishte aktivitet të çuditshëm.

Pas kontrollit u gjetën 190 bimë narkotike të kultivuara, teksa 2 shqiptarët shërbenin si rojtarë të fermës. Ata kishin hyrë ilegalisht në Britaninë e Madhe, madje Arben Matrapazi ka vuajtuar 16 vite burg në Itali për trafik heroine.

Si përfundim rezultoi se droga e kapur kapte vlerën e 50 mijë paundeve dhe pikërisht pub-i ishte vetëm 100 metra larg stacionit të policisë në Suonsi. Tashmë në Angli shqiptarët ilegalë janë të implikuar në kultivimin e drogës nëpër shtëpi, lokale dhe ndërtesa.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj