Pozitiv me koronavirus, Trump shtrohet në spital

0
86

Presidenti amerikan Donald Trump është shtruar në spital, në më pak se 24 orë që rezultoi pozitiv me koronavirus raporton BBC

Trump filloi të shfaqte “simptoma të lehta” të Covid-19 të enjten pasi zbuloi se ai dhe gruaja e tij kishin hyrë në karantinë të mërkurën vonë.

Ai mori një kompleks ilaçesh si një “masë paraprake”, tha Shtëpia e Bardhë dhe po ndjehej “i lodhur, por me humor të mirë”.

Ai u transportua në Qendrën Kombëtare Mjekësore Ushtarake Walter Reed.

Lajmi vjen pak më shumë se një muaj para zgjedhjeve presidenciale, ku ai do të përballet me sfiduesin Demokrat Joe Biden.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj