Bajern Mynih kampion i Champions League/Sheikët e PSG i thyen një francez

0
40

Një parisien i “vret” ëndrrën sheikëve të PSG-së! Bajern Mynih kampion i Champions League për herë të 6-të! Skuadra gjermane ka mposhtur me rezultatin 1-0, PSG-në në finalen e madhe në Lisbonë, falë golit të futbollistit nga Parisi, Koman, i cili në minutën e 59-të, tundi rrjetën, me një gol mjaft të bukur me kokë!

Pavarësisht përpjekjeve dhe yjeve në fushë, skuadra e Tuhel, nuk arriti të ngrinte për herë të parë trofeun më të rëndësishëm në Europë për klube, duke u larguar me kokën poshtë nga Portugalia!

Leave a Reply