Kaloi në koma/ Lideri i opozitës ruse Alexei Navalny transportohet drejt Berlinit

0
35

Lideri opozitar rus Alexei Navalny është transportuar për kurim në spitalin e njohur Charite në Berlin.

Dy ditë më parë zëdhënësja e tij tha se ndërsa ishin në avion në një moment Navalny është ndjerë keq ndaj dhe avioni kishte bërë ulje urgjente.

Ndër të tjera ajo shtoi se Navalny dyshohet ta kenë helmuar, por të premten mjekët në Rusi thanë se nuk kanë gjetur shenja helmimi.

Leave a Reply