Pak orë i intubuar, ndërron jetë nga koronavirusi artisti i njohur

0
54

Koronavirusi i ka marr jetën një tjetër artisti në vendin tonë. Bëhet fjalë për të mirënjohurin shkodran Enrik Çefa.

Ai kishte kaluar në intubim po kishte humbur betejën me virusin vdekjeprurës.

Vitet e fundit ai kishte dalë në pension dhe ka ndërruar jetë në moshën 75 vjeçare. Çefa është i famshëm si kompozitor, por edhe si këngëtar në Shkodër.

Një nga këngët më të njohura që ai ka kompozuar eshtë edhe ‘Vajza shkodrane’, teksa ka qenë i angazhuar në disa festivale për të rritur dhe fëmijë.

Leave a Reply