Apeli e riktheu çështjen e tij për rigjykim, Saimir Tahiri ‘bëhet i gjallë’ dhe lëshon paralajmërimin e fortë

0
128

Më 26 të muajit të kaluar, Gjykata e Apelit vendosi të rikthejë për gjykim çështjen ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Ky vendim erdhi pasi Gjykata e Posaçme e Apelit ka konstatuar problematika lidhur me gjykimin ndaj Tahirit dhe Joeld Çelës. Mirëpo një muaj më pas Tahiri del me një tjetër reagim duke publikuar një pjesë nga faqja e parë e vendimit ndaj tij dhe duke paralajmëruar se beteja e tij do të vazhdojë.

“Edhe “ne emer te Politikes”… Beteja vazhdon”, shkruan ish-ministri në profilin e tij në Facebook pas publikimit të vendimit të Apelit.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj