Çfarë po ndodh? Situata e tensionuar dhe arrestimet në Kosovë, Vuçiç ngre në këmbë ushtrinë serbe dhe lëshon paralajmërimin e fortë

0
396

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka urdhëruar të gjitha njësitet e Ushtrisë së Serbisë të jenë në gjendje gatishmërie për një ndërhyrje të mundshme në Kosovë.

Mediat serbe raportojnë se reagimi i tij vjen pas aksionit të sotëm të Policisë së Kosovës që raportohet se ka arrestuar disa pjesëtarë serbë të policisë në Mitrovicë, Zubin Potok dhe komuna tjera në veri të vendit.

Vuçiç ka reaguar menjëherë duke ngritur ushtrinë në gjendje gatishmërie për ndonjë ndërhyrje të mundshme në Kosovë, raportojnë mediat kosovare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here