KQZ u jep mandatin dy ish aleatëve të Bashës dhe një nga LSI (EMRAT)

0
299

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin e deputetit Selami Jenishehrit, Besnik Troplinit dhe Suzana Topit.

Suzana Topi është kandidate në listën e Elbasanit nga radhët e LSI, ndërsa Kuvendit i janë shtuar dy (ish) aleatë të kryedemokratit Lulzim Basha, Selami Jenishehri i cili është Kryetari i Partisë Bashkimi Popullor i Pensionistëve të Shqipërisë dhe Besnik Troplini i Ballit Kombëtar.

Tashmë Parlamentit do t’i shtohen tre deputetë të rinj. Betimi i tre deputetëve të rinj pritet të bëhet në seancën planare të rradhës e cila do të zhvillohet të enjten.

Numri i deputetëve të opozitës së re ka shkuar në 117 dhe që të plotësohet numri i kërkuar në Kuvend, që është 140, duhen edhe 23 deputetë të tjerë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here