Mogherini radhit tre sukseset e Shqipërisë dhe jep lajmin e shumëpritur

0
383

Shefja e Politikës së Jashtme të BE-së Federica Mogherini është e bindur se qeveria shqiptare me arritjet që ka faktuar nuk ka nevojë për përkrahje, pasi faktet sipas saj flasin. Por ajo tha se deri në vendimin për çeljen ose jo të negociatave, qeveria shqiptare ka gjithë kohën e mjaftueshme që të bindë plotësisht secilin nga vendet anëtarë të BE-së për të njohur rezultatet e bëra nga Shqipëria, ashtu siç ka reflektuar raport progresi i Komisionit Evropian.

“Kryeministri duket që nuk ka nevojë për përkrahje, jepni kontributin tuaj duke komunikuar me miqtë tuaj në BE, që të ketë më shumë besim tek Shqipëria dhe tek e ardhmja jonë e përbashkët”, tha Mogherini.

Sipas saj, 3 sukseset e Shqipërisë janë, Reforma në Drejtësi, reduktimi i kanabisit, goditja e bandave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here