I zunë pritë Ramës në Lezhë, policia arreston 11 persona, mes tyre edhe zyrtarja e lartë e PD (EMRI)

0
449

Mëngjesin e sotëm disa qytetarë të Lezhës bllokuan rrugën ku pritej të kalonte kryeministri Edi Rama për në Pukë.

Kryeministri u detyrua të devijojë kalimin e tij në një rrugë tjetër alternative.

Ndërkaq, për këtë  janë shoqëruar 11 persona. Ata akuzohen për “tubim të paligjshëm dhe bllokim rruge”.

Nën hetim për tubimin pa leje është vendosur edhe nënkryetarja e Bashkisë së Lezhës, Alfrida Marku. Kujtojmë se bashkia e Lezhës drejtohet nga demokrati Fran Frrokaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here