ARRSH kallëzon në Prokurori kompaninë ‘DH Albania’

0
354

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka kallëzuar në Prokurorinë e Tiranës kompaninë “DH Albania” për dy vepra penale; falsifikim të dokumenteve dhe mashtrim. “DH Albania” është kompania që fitoi tenderin në ‘Lotin 1’ te Unaza e Re, por që më pas u pezullua, pasi nisën hetimet për falsifikim. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here