‘Tirons’ apo ‘jabanxhi’, i ati i Olta Bokës rrëfen si do ta donte dhëndrin për të bijën

0
425

Mbrëmja e djeshme në “Soiree” ishte e gjitha e dedikuar historisë dhe kulturës së bukur së “Tironës”.Mes të ftuarve të mbrëmjes së sotme ka qenë dhe familja Boka, familja e këngëtares së njohur Olta Boka.

Gjatë bisedës, babait të Oltës, Reshit Bokës iu drejtua pyetja nëse e donte dhëndrin ‘tironc’ apo “jabanxhi” dhe përgjigja ishte mjaft e thjeshtë: “Unë do doja të zgjidhnin njeriun e duhur për të kaluar jetën!”.

Pra, nëse ai do ta bëjë Oltën të lumtur atëherë nuk paska asnjë pengesë nga i ati i saj.

Screenshot_5.png

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here