Shpërthen në akuza Izet Haxhia nga burgu: Ky është kuqoja i PD-s që ka bërë aktin e turpshëm

0
619

Ish truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia nga qelia e burgut kërkon një prokuror që të dëgjojë dëshminë e tij. Ai gjithashtu duke marrë shkas nga bojkoti i përfaqësuesve të opozitës në Parlamentin Europian, lëshon një mori akuzash ndaj demokratit Genc Pollo.

Reagimi i plotë i Izet Haxhisë:

Braktisja e seances te Komisionit te Stabilizim- Asocimit ne Bruksel, nga kuqoja i PD, Genc Pollo, ka qene nje akt i turpshem e i paramenduar! Nje akt pa precedent, kur mendon se kjo partia e Kuqos, u formua me thirrjet nga shqiptaret ” E duaShqiperine , si gjithe Evropa”! Nje akt i thelle tradhetie! E pse?

Sepse aty na qenkerka ne delegacionin e perbashket, Taulant Balla, qe keta te opozites na e kane bere “Rambon” jo. vetem te PS , por te mbare Shqiperise! I cili, sipas tyre, ne te njejten kohe gjendet ne komisariatin e Fushe-Krujes, duke i vene pistoleten ne koke nje oficeri policie. Pastaj, ne sekonde , ndodhet ne Vlore , duke i dhene 150 mije euro Babales, per te ndryshuar deshmine e tij. Pastaj, j a fut si rakete ne Fier, duke pire kafe me Alizotin e duke i propozuar 200 mije euro, per te bere rolîn e “aktorit”ne pergjimîn e famshem Babale 1. Prisni, prisni, se s mabroka me kaq “rambizmi” i Taulantit..

Befasisht gjendet ne Durres duke pritur leket e droges qe vinin me Toyota Yaris nga Gjermania. Dhe ne fund, i hypen Çarterit te paguar nga miku i tij, per te shkuar ne Austri.. e kushedi tjeter c’paska bere, por po na i kursejne te na i tregojne te gjitha,se na leshon zemra.. E kush i thote keto??? Keto akuza i leshon paturpesisht, kuqoja i PD, Genc Pollo, hajduti i pare nga politika ne pluralizem. Desha te te pyes more Pollo, ku i gjete leket ti qe u bere ortak me 30% ne firmen e pare te trageteve Itali- Shqiperi, me emrin Vikinget?

Kur te vika kaq turp dhe te vritka syte Taulanti, saqe e quan ulje te jesh ne nje salle me te, atu ku vendosen fatet e integrimit te Shqiperise ne Evrope; Pse nuk e ngrite zerin kur eksponenti i CIA, David Philips, i dha zonjes Berisha 10 mije dollare? Apo kur sulltani i Bruneit, i dhuroi po zonjes Berisha, nje unaze me diamante me vlere 300 mije dollare… Po kur vodhe pronat ne Durres, bashke me Arqile Gorea, i cili duke pare babezine tende, erdhi u ankua te Berisha qe ti Genci, ishe i pangopur, i paskrupullt dhe doje gjithcka per vete…

Ti je i vetmi njeri ne politike qe nuk e ke kredon morale qe te ankohesh per askend!! Edhe zyren tende si keshilltar diplomatik i Berishes, e ktheve ne nje vend orgjish seksuale, me keshilltaret femra te Berishes. Madje, motren e njeres prej tyre, e kishe ne krahe kur bojkotove seancen. Po ty s te plasi fare qe shqiptaret te integrohen ne Evrope, sepse ti vete ke qene i integruar qe ne kohen e Enverit, kur babai yt, Stefanaq Pollo, ky fallsifikator me i madh i historise se Shqiperise, ky antishqiptar e pro-grek i betuar, te siguroi ty bursen 4vjecare per studime ne Austri.

Fajesine apo pafajesine e Taulantit, nuk e cakton ti, more skile i vjeter, por gjykatat shqiptare.Aq me pak, nje politikan si ti, i zhytur deri ne gryke me korrupsion, vjedhje, imoralitet dhe antishqiptarizem! Po te filloje te funksionoje drejtesia, ti duhet te thirresh i pari per vrasjén e Azem Hajdarit! Ti je nje nga bashke- nxjerresit ne prite te Azemit, bashke me Berishen. Ishit te tre ne zyre, ti , Azemi dhe Berisha. Ti dole bashke me Azemin, ne te njejten kohe nga zyra e Berishes, takove Sali Lushaj, kurse Azemin e late te shkonte ne prite me pistolete ne dore. Ti e dije shume mire cfare e priste aty poshte….

Lufta juaj e ndyre per pushtet, nuk duhet dhe nuk mund te mbaje peng integrimin e Shqiperise ne Evrope, se mjaft e mbajtet zvarre 27 vjet! Kjo eshte e ardhmja e shqiptareve, more faqezinj, po te atyre shqiptareve qe ju besuan voten per nje jete me te mire!!!

Dhe kjo fillon nga dalja para ligjit e plehrave si ti, more Kuqo! E kujtdo tjeter qe ka pire gjakun e shqiptareve!Vampire te mallkuar! Qe nuk sillni as nje prokuror te degjoje” bemat ” tuaja.. Po e pres me padurim! Pavaresisht izolimit tim total, askush e asgje ne kete bote, s do m a mbylle gojen per te vertetat, qe sa me shume vonoj’e te dalin, aq me shume demtohet e cungohet Shqiperia! Hajde, zoti Prokuror!!!!

S’dal dot t ju vij t ju gjeje neper kafe…se vetem gjykatat e pastruara, mund te beni dicka! Mundet- them! Shpresoj!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here