Tjetër tërmet ‘shkund’ vendin, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

0
392

Nuk ndalen lëkundjet e tërmetit në vend. Një tjetër tërmet është shënuar sot, në orët e para të mëngjesit.

IGJEUM raporton se ka regjistruar një goditje tërmeti në orën 02:58 të mëngjesit të sotëm, me epiqendër në Gjirokastër.

Sipas IGJEUM tërmeti ka qenë me magnitudë 3.3, 12 kilometër në verilindje të Gjirokastrës, dhe me thellësi 3 km.

Për fat nuk ka pasur asnjë raportim për dëme. Kujtojmë se vetëm një ditë më parë u shënua një tërmet në Elbasan, ndërkohë që dy ditë më parë, dy godtje tërmeti u regjistruan në vend.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here