“Të gjithë i dimë”, Biznesmeni shqiptar me deklaratë bombë: Ka persona të deklaruar gay në politikë

0
857

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë”, ishte i ftuar biznesmeni Elton Ilirjani.

Biznesmeni i habiti të gjithë disa kohë më parë kur pranoj live se ishte gay.

Mirëpo Ilirjani ka bërë mbrëmjen e sotme një deklaratë tjetër, ku përfshin politikanë të tjerë shqiptarë dhe biznesmenë.

Sipas Ilirjanit, në Shqipëri ka dhe njerëz nga politika dhe biznesi të cilët janë gay, por nuk e deklarojnë.

Në botë ka vetëm 20% njerëz të deklaruar LGBT. Sa persona të deklaruar gay ke nga politika, biznesi në Shqipëri. Të gjithë i dimë, ata jetojnë këtu, por më vjen keq që këta persona të njohur dhe që kanë investime të mëdha në shoqëri e të gjithë ne i dimë se ata i përkasin komunitetit LGBT, e fshehin identitetin e tyre. Mua më vjen keq që ata e përkrahin këtë komunitet nga jashtë, por nuk dalin publikisht të shprehin veten“- u shpreh ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here