Gjykata e Tiranës “e shpalli në kërkim”, reagon ish-presidenti Bujar Nishani

0
427

Gjykata  i ka dërguar një fletëthirrje ish-presidentit Bujar Nishani për t’u paraqitur në seancë, pas padisë së ngritur në ngarkim të tij nga trajneri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Christian Panucci.

Në vendimin e gjykatës thuhet se i pandehuri Bujar Nishani ka ndërruar adresë dhe i kërkon gjendjes civile që të gjejë adresën e saktë të ish-presidentit për t’i dërguar fletëthirrjen për në seancë.

Megjithatë, Nishani në një status në rrjetet sociale nuk reagon për këtë temë, por për kallëzimin e opozitës ndaj kryeministrit Edi Rama.

“Opozita e Bashkuar kallëzon penalisht Kryeministrin shqiptar.

Padia për krime serioze përfshirë pengimin e drejtësisë.

Të shohim nëse drejtësia do të funksionoj e pavarur ????”, shkruan Nishani.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here