Shpërthim në minierën e Kalimashit, hidhet në erë shtylla e tensionit të lartë

0
364

Një shpërthim ka ndodhur në minierën e Kalimashit në Kukës. Policia deklaron zyrtarisht se i është vendosur eksploziv dhe është dëmtuar shtylla.

“Më datë 23.09.2018, ora 23:20, në Kalimash, në vendin e quajtur ‘Boka e Kalimashit’, në një shtyllë elektrike të tensionit 10,000 kw, që furnizon me energji elektrike ish-fabrikën e Kromit “IMI”, dyshohet se kanë vendosur lëndë eksplozive, për pasojë është dëmtuar shtylla”, bën me dije policia.

Për shkak të errësirës veprimet do të kryhen në mëngjes.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj