Zyrtarja e lartë e DASH: SPAK e BKH, rruga e vetme për të pastruar politikën nga krimi dhe korrupsioni

0
451

Zv. ndihmës sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të pastruar politikën nga krimi dhe korrupsioni.

Gjatë një interviste për News24, zyrtarja e DASH, thotë se SHBA presin rezultate konkrete, duke përcaktuar SPAK dhe BKH si institucionet kyçe të kësaj reforme.

E pyetur për vetingun në politikë, propozimin më të ri të opozitës, Millard këmbënguli se “Çelësi është SPAK dhe BKH”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here