Lirohet Ermal Hoxha

0
606

Ka dalë nga burgu Ermal Hoxha. Nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha, ka lënë qelinë e burgut të Fierit plot tre ditë më parë.Hoxha u dënua nga Gjykata e Krimeve të Rënda në korrik të 2017 me 10 vite burgim me gjykim të shkurtuar, së bashku me anëtarët e tjerë të grupit ‘Xibraka’. Nga gjykimi i shkurtuar dënimi zbriti në 6 vite dhe 8 muaj burgim.Operacioni u zhvillua katër vite më parë në Elbasan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here