Sunday, August 1, 2021

TRONDITËSE! Ekzekutohet në sy të dy fëmijëve të mitur e reja shqiptare në Florida,...

0
Një ngjarje tronditëse është shënuar në Florida, SHBA, ku një 27-vjeçare shqiptare është gjetur e vrarë në një makinë. Trupi i pajetë i nënës...

Një vrasje e paralajmëruar! Anisa kërkoi ndihmë para se të masakrohej nga i shoqi,...

0
Media greke raportojnë të tjera detaje rreth  vrasjes së paralajmëruar të gruas shqiptare nga bashkëshorti i saj, 39-vjeç. Pasi i kishte ngulur thikën dhe...

Shkaktoi tragjedinë me 1 të vdekur dhe tre të plagosur/ Ekzekutoi kushëririn për tokën...

0
Kastriot Hasalla ka pranuar autorësinë e vrasjes së kushëririt të tij Romeo Hasalla, në konfliktin që ndodhi 2 ditë më parë në Lushnje, ndërkohë...

Aksidenti i trefishtë në Llogora shkakton trafik të rënduar në rrugë, radhë e gjatë...

0
Një aksident i trefishtë raportohet të ketë ndodhur në Llogora mesditën e sotme. Nuk dihen ende detajet rreth këtij aksidenti. Një qytetar shkruan në “Ti...

Kokaina në kontejnerët e bananeve në Portin e Durrësit/ Gjykata e Posaçme merr vendimin...

0
Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për Bajron Gumenin,. Gumeni u vu...

Zjarri i madh në Ksamil, policia arreston një 25-vjeçar, dalin dyshimet e rënda

0
Policia ka vënë në pranga një 25-vjeçar, i cili dyshohet se i ka vënë zjarrin një sipërfaqe toke në Ksamil. Flakët dolën jashtë kontrollit dhe...

Arrestimi i ‘të fortit’ të Durrësit, Policia del me reagim zyrtar: Lëvizte me mjet...

0
Policia ka dhënë informacion zyrtar mbi arrestimin e Rexhep Rapit në Sukth. Bëhet me dije se Rapi lëvizte me mjet të blinduar ‘’Benz’’ i...

Pas ngjarjes tronditëse në Lushnje plas keq edhe në Belsh/ Kushërinjtë “luftë” me sëpata...

0
Një tjetër ngjarje e rëndë raportohet ditën e sotme pas asaj të Lushnjes, ku një konflikti mes kushërinjve la të vdekur një person dhe tre...

Biznesmeni nën akuzë për prodhim e trafik droge/ Gjykata vendos sekuestrimin e tokave, apartamenteve,...

0
Me anë të një njoftimi zyrtar, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë ka njoftuar sekuestrimin e një sërë pasurish të shtetasit me...

Shpërthim i fuqishëm në një karburant në Ksamil/ Policia dhe ambulanca me urgjencë në...

0
Paraditen e sotme në qytetin e Sarandës është raportuar një shpërthim i fuqishëm. Ngjarja ka ndodhur në hyrje të Ksamilit në një pikë karburanti.Nga raportimet e...

ME TE LEXUARAT

Trondit Baba Vanga/ Parashikim i frikshëm për vitet 2021-2026: Gjaku do derdhet lumë! Europa...

0
Parashikimet e Baba Vangës mbajnë ende peshë botën edhe pse kanë kaluar 23 vite nga vdekja e saj. Ajo ka parashikuar se në vitin 2021,...

Cashbook Finance, kompania e parë shqiptare “fintech” hyn në tregun britanik!

0
Cashbook Finance është një firmë Financimi Faturash dhe Faktoringu e themeluar në përputhje me Autoritetin e Mbikqyrjes Financiare (Financial Counduct Authority) në Mbretërinë e...

“Universit do t’i vijë fundi.Toka do të digjet në një top zjarri”/ Paralajmerimi i...

0
Stephen Hawking ishte shkencëtari më i famshëm që nga Albert Einstein, dhe kishte kontribute të rëndësishme në botën e fizikës, pasi ai kontribuoi me...

Largim nga ABC News? Gazetares i mbyllin emisionin: Arsyet nuk mi tha njeri

0
Juli Xhokaxhi, gazetarja e njohur e ABC News bën të ditur vetë se i kanë mbyllur emisionin e saj "Byro Politike" ndërsa thotë se...

Taulant Muka plas bombën, publikon faktet/ Monika Kryemadhi me doktoraturë plagjiaturë

0
Ish-zëvendës ministri i Arsimit Taulant Muka gjatë një komunikimi live në rrjetet sociale tha se edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka diplomën...

Ponte Morandi, një çarje e thellë e marrë nga një video disa minuta para...

0
Në mesin e videove per urën Morandi e cila disponohet në zyrën e prokurorëve të Gjenovës ka edhe një filmim marre shtatë minuta para...