Pas vatrës së zjarrit në Urgjencë, reagon për herë të parë QSUT

0
17

Qendra Spitalore Universitare “Nënë Tereza” reagoi pas zjarrit që ra në urgjencën e këtij spitali, duke theksuar se po hetohet ngjarja për të zbardhur shkakun.

“Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme në katin -1 të godinës se QSUT  është raportuar tym. Menjëherë janë marrë masat për sigurimin e pacientëve të shtruar. Situata  u vu nën kontroll në një kohë rekord dhe shkaqet e tymit po hetohen.

Nuk ka asnjë të dëmtuar dhe pacientët janë të gjithë të akomoduar në godina të sigurta, ku janë shërbimet e tjera të urgjencës në QSUT. Falë angazhimit të personelit mjekësor, mbështetës dhe atij zjarrfikës situata është nën kontroll”, thuhet në reagim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here