Sistemi VAR debuton sot në Kategorinë e Parë, ja në cilën ndeshje do përdoret

0
38

Sistemi VAR do të përdoret për herë të parë në Kategorinë e Parë.

Lajmi është zyrtarizuar përmes një postimi në faqen zyrtare në Instagram.

Ndërkohë janë publikuar edhe arbitrat e 3 ndeshjeve të sotme.

VAR-i do të përdoret sot tek dueli Bylis-Vora dhe në krye do të jetë Juxhin Xhaja.

Bylis-Vora
GJYQTAR KRYESOR: Albert Doda
ASISTENTE: Fatmir Lama – Mario Shazivari
GJYQTARI I KATËRT: Ermis Çelaj
VAR: Juxhin Xhaja
AVAR:Klodian Shahini

Burreli- AF Elbasani
GJYQTAR KRYESOR: Egli Spahiu
ASISTENTE: Denis Rexha – Ani Kociaj
GJYQTAR I KATËRT: Ermal Gryka

Flamurtari-Besa
GJYQTAR KRYESOR: Erald Demiraj
ASISTENTE: Maldin Sina – Aurel Topi
GJYQTARI I KATËRT: Ervin Kotemelo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here