Avokati i njohur zbulon pazaret ‘e fshehta’/Prapaskenat e rënda për Rudina Hajdarin: Kjo goca e re me shokët e saj…

0
231

Deputetja Rudina Hajdari foli me tone të ashpra dje në kuvend, ndërsa bllokoi foltoren duke mos lejuar asnjë deputet të flasë prej andej.

E revoltuar, teksa godiste herë pas here foltoren me duar, deputetja e cilësoi seancën e sotme të turpshme, një pazar si ata që sipas saj kjo sallë ka bërë me shqiptarët për 30 vite me radhë.

Për avokatin e njohur Altin Goxhaj, Rudina Hajdari përfaqëson të njëjtin mentalitet të 30 vjetëve të klasës së vjetër politik.

Teksa hedh akuza për Hajdarin, Goxhaj shprehet se Shqipëria ka nevojë ulëritëse për moral politik, ndershmëri dhe besnikëri në mbajtje premtimesh ndaj interesave të elektoratit votues.

“NDRYSHIMI S’MUND TË VIJË DUKE PËRDORUR TË NJËJTIN MENTALITET
– SKUTHLLIKU,
– TRAFIKU INTERESASH & VOTASH,
– PABESIE DHE IMORALITETI,
– PAZARESH TË QELBURA,
– KALKULIMESH MESKINE,
NJËSOJ SI PJESA MË E KALBUR E KALBËSIRËS POLITIKE 30 VJEÇARE!
Përkundrazi, pjella politike do jetë edhe më e keqe se vetë mitra që e ka pjellë!

Kjo goca e re me shokët e saj përfaqëson të njëjtin mentalitet të 30 vjetëve të pjesës më të qelbur të klasës së vjetër politike sps janë produkt i të njëjtit standard politik dhe i të njëjtit fondacion:
– Trafik votash dhe mandatesh (mgjths votohet nga një elektorat i një partie të caktuar, trafikon votat e tyre te një parti tjetër për ti dhënë avantazhe të pamerituar sipas ligjit dhe moralit) = SKUTHLLIK NDAJ ELEKTORATIT!
– Trafik dhe pazare Influencash dhe Qëndrimesh (që elektorati që i ka dhënë votën qartas nuk i dëshiron) = VJEDHJE E VOTËS SË ELEKTORATIT OPOZITAR NË FAVOR TË PUSHTETIT!

 – Përdoriminsi si pykë, si diversante për të bërë diversion në dëm të elektoratit (bëhet e vlefshme për pushtetin në dëm të interesave të elektoratit opozitar) = PABESI NDAJ ELEKTORATIT QË E KA VOTUAR!

Shqipëria ka nevojë ulëritëse për MORAL POLITIK, NDERSHMËRI dhe BESNIKËRI NË MBAJTJE PREMTIMESH ndaj interesave të elektoratit votues.

Nëse një grupim i caktuar “i ri” kërkon të sjellë përmbysjen e kalbëzimit të një klase armike politike ndaj interesave të elektoratit, kjo nuk mund të bëhet mbi të njëjtat standarde të kalbësirës përkatëse sepse prodhon një Mega Kalbësirë Politike.

Sps dihet se çfarë pjell Macja Soros, do të ushqehet me të njëjtën babëzi njësoj si Mitra që e ka pjellë!”, shkruan Altin Goxhaj.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj