Lëkundje tërmeti në veri, ja sa ishte magnituda

0
66

Sërish janë shënuar lëkundje tërmeti në veri të vendit. Sipas IGJEUM, epiqendra është 11 km nga qyteti i Lezhës dhe 6 km në veri të Rubikut.

Lëkundjet janë ndjerë në orën 11:35 ndërsa magnituda është 3.1 e shkallës Rihter. Paraprakisht nuk raportohet për dëme.

Vetëm tri ditë më parë u ndje një lëkundje 4.2 e shkallës Rihter dhe epiqendra ishte 3 km nga Lezha.

Leave a Reply