“Çunat janë zdromsa”, Rama i kujton Veliajt deklaratën e bujshme: Mos i hy më këtij muhabeti se na more në qafë! (REPLIKAT+VIDEO)

0
49

Kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku Erion Veliaj ishin sot në Petrelë për të inspektuar nga afër një shtëpi të re të rindërtuar për tërmetit tragjik të 26 nëntorit që lamë pas.

Gjatë bisedës me familjarët, ku po pinin dhe nga një gotë raki, teksa Veliaj i ka bërë një kompliment vajzës së vogël të kësaj shtëpie, ka ndërhyrë kryeministri i cili i ka kujtuar deklaratën e tij të bujshme, ku ka thënë se çunat janë zdromsa. Rama i lutet të mos i hyjë më këtij muhabeti.

Pjesë nga biseda:

Veliaj: Princesha gëzuar princesha…

Rama: Mos hy me këto i bukur e i shëmtuar se na more në qafë. Që kur the se çunat janë zdromsa tani të janë qepur të gjithë  ty si zdroms, mos i hy mo këtij muhabeti

Veliaj: Po pse nuk janë gocat më të ftillume

Rama: Po kjo është tjetër gjo, çunat janë të mirë, gocat janë më të mira.  Po jo zdromsa. Ti ske faj se unë e di për ça e ke ti. E di ça e ke sna u ndanë zdromsat po nuk janë të gjithë si ata.

https://www.facebook.com/watch/?v=2782196128662349&extid=8GYatnfQGZf1KygI

Leave a Reply