Blindohet zona nga FNSH/ Arrestohet autori i vrasjes që tronditi Shkodrën, ja çfarë iu gjet me vete

0
85

Arrestohet autori i ngjarjes së rëndë të ndodhur mbrëmjen e djeshme në Shkodër, ku mbeti i vdekur 23-vjeçari, Gledis Kraja.

Burime zyrtare bënë me dije se falë reagimit në kohë të strukturave të DVP Shkodër, rrethimit të zonës, kontrolleve të shumta të ushtruara në bashkëpunim me FNSH dhe presionit te ushtruar nga forcat e policise duke mbajtur ne rrethim zonen ku fshihej autori u be e mundur venia ne pranga e autorit te ngjarjes se mbremshme ku mbeti i plagosur me arme zjarri dhe me pas humbi jeten 23 vjeari G.K.

Vihet ne pranga Stjuart Smakaj. Sekuestrohet edhe arma e zjarrit e modifikuar. Ne vendngjarje policia ka sekuestruar 18 gezhoja te qitura nga kjo arme zjarri.

Leave a Reply