Bashkëpunonin me një nga familjet mafioze më të rrezikshme, arrestohen dy shqiptarët (EMRAT)

0
414

Dy shqiptarë janë arrestuar mëngjesin e sotëm në Itali për trafik droge. Operacioni i drejtuar nga Antimafia në qytetin e Mesinës ka bërë të mundur arrestimin e 9 personave mes të cilëve dhe dy shqiptarë.

Dy shqiptarët Hekuran Vangjelaj dhe Bektash Kalaj, të cilët po transportonin drogë nga Shqipëria u kapën me nga 55 kg marihuanë secili. Ata po bashkëpunonin me pjesëtarë të një “familjeje” kriminale në Mesinë.

Sipas mediave italiane droga sigurohej nga shpërndarës shqiptarë dhe nga Abruzzo dhe nëpërmjet “Korrierëve të besuar” arrinte në Mesinë dhe shitej të shpërndarësit lokal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here