Horoskopi për ditën e sotme, 7 mars 2019

0
418

Dashi
Tani për tani, reputacioni juaj mund të jetë shqetësimi juaj kryesor, por nuk mund të harrosh atë që është me të vërtetë e rëndësishme. Pa marrë parasysh se çfarë, ju nuk duhet të bëni diçka vetëm, sepse ju bën të dukeni mirë në sytë e të tjerëve. 

Demi
Një udhëtim mjaft zbavitës parashikohet të ndodhë për disa prej të lindurve në shenjën tuaj. Filloni të planifikoni se si do të shpenzoni secilën ditë gjatë këtij udhëtimi. Do të mund t’i shihni gjërat nga një perspektivë krejt e re në këtë udhëtim dhe do të fitoni një kuptim më të thellë për disa çështje të rëndësishme. 

Binjakët
Përpjekja për të ndihmuar dikë të jetë më i lumtur është një ndërmarrje jashtëzakonisht e vështirë dhe një rrezik i madh. Ndonjëherë ju thjesht duhet t’i lejoni njerëzit të jetojnë në mënyrën se si ata zgjedhin të jetojnë. 

Gaforrja
Energjia juaj fizike do të lëkundet në mënyrë të paparashikueshme sot, por kjo nuk do të ndikojë negativisht në mprehtësinë tuaj mendore. Do të shihni diçka shumë interesante në zhvillim ndërsa njerëzit e tjerë nuk janë të vetëdijshëm për këtë. 

Luani
Do të bëhet jashtëzakonisht e lehtë të merreni me sjelljen irrituese të disa njerëzve sot, sapo të kuptoni se kjo është e gjitha një lojë dhe disa njerëz nuk janë aq të mirë për të luajtur atë. Arroganca e tyre nuk është një shenjë se ata e dinë se për çfarë po flasin – përkundrazi! 

Virgjëresha
Dikush pranë jush po përballet me konfuzion. Ju mund të dëshironi të ndihmoni në zgjidhjen e dilemës së këtij personi, por kontributi juaj mund të shihet si diçka kritike në vend të konstruktivitetit, sado i ndjeshëm që përpiqeni të jeni. Pra, mbani distancën tuaj dhe përfshihuni vetëm nëse ju kërkohet në mënyrë specifike. 

Peshorja
Prania e dikujt që do të shfaqet papritur në një aktivitet në grup mund të bëjë që të gjithë të ndihen të çuditshëm në fillim, por ju duhet të mësoheni me këtë. Të qenit mikpritës do të krijojë shumë më tepër harmoni në jetën tuaj. Në fushën e ndjenjave parashikohet diçka interesante. 

Akrepi
Sot, mënyra se si komunikoni me njerëzit e tjerë do të dëshmojë se sa përparim keni bërë në departamentin e ruajtjes së qetësisë. Do t’ju duhet të mbani gojën, kur dikush të përpiqet t’ju shkaktojë nervozizëm. 

Shigjetari
Kënaquni më shumë me muzikën dhe me artin sot. Arti vizual do të stimulojë edhe mendjen tuaj, kështu që bëni ndonjë vizitë në një muze apo në një galeri arti. Edhe udhëtimet do t’ju bënin që të ndiheni mjaft mirë. 

Bricjapi
Mënyra se si do ta trajtoni një konflikt do të jetë një arritje e madhe. Duket sikur më në fund do të mësoni të qëndroni me këmbë në tokë. Në çështjet e dashurisë, do të keni nevojë për një nxitje të re. 

Ujori
Energjia juaj mendore dhe energjia juaj fizike nuk janë në sinkronizim sot, dhe do t’ju duhet të përshtateni që të ruani sa më shumë harmoni. Fatmirësisht, shumë njerëz të afërt me ju sot janë gati të qetësojnë gjendjen tuaj ose t’ju japin një nxitje energjie kur keni nevojë për të. 

Peshqit
Bashkëpunëtorët tuaj më të dobishëm janë në një humor jashtëzakonisht të dobishëm kohët e fundit. Në jetën tuaj personale, do të jesh ai që ndien nevojën për të ndihmuar njerëzit. Një mik mund të ketë nevojë për ndihmë në një ditë veçanërisht me tensione.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here