U arrestua për korrupsion. Ja cili është vrasësi me pagesë që Arben Çuko tentoi të transferonte (EMRI)

0
518

Ditën e sotme është arrestuar ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Arben Çuko.

News 24 raporton se Arben Çuko mori një shumë parash dhe një makinë, në këmbim të transferimit të të dënuarit, Olsi Karagjozi.

Transferimi i tij ka dështuar dhe korrupsioni i ish-drejtorit ka dalë në dritë.

Urdhër arresti u ekzekutua sot pasdite dhe aktualisht Çuko është i ndaluar në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here