Pas arrestimit të ish-deputetit, në pranga bie edhe i vëllai

0
490

Në kuadër të operacionit “Hipoteka” kanë rënë në pranga ish-deputeti i Partisë Socialiste, Arben Ndoka dhe vëllai tij, Xhevahir Ndoka.

Nga të dhënat mësohet se , Xhevahir Ndoka sëbashkua me ish-deputetin kanë rënë në pranga si pasojë e përgjimeve të policisë, ku ata rezultojnë pjesë e një grupi kriminal që merrej me tjetërsimin e tokave në Lezhë.

Hetimi disa mujor ka mbledhur prova dhe se ky grup kriminal dyshohet si i implikuar në abuzimet me troje shtetërore në zonën e Lezhës dhe Kurbinit, përmes falsifikimit të dokumenteve e vulvae.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here