Berisha: Ju tregoj lidhjet e drejtorit me 3 emra që u arrestua dje me Partinë Socialiste

0
487

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se drejtori i Tatimeve dhe kryetari i PS për Tiranën që u arrestua dje është mik i Kryeministrit Edi Rama.

Sipas qytetarit, shtetasi Arjan Kroi, është dënuar në Greqi me 7 vite burg për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike, ndërsa përdorte dhe emrat Marjels Kroji dhe Mariel Skroj.

Postimi i Berishës

Njeriu me tre emra; Marjels/Mariel/Artan Kroj Skroj, qe u arrestua ne flagrance, eshte i denuar me 7 vite ne Greqi, mik i Kallam Deshtakut dhe xhan i Brisit! sb

“Përshëndetje doktor. Kryetari i PS i njesise 3 i arrestuar dje ka qene i denuar ne Greqi me 7 vjet burg për trafik nderkombetar droge. Emrin e ka pas Marjels Kroji, pastaj Mariel Skroj dhe tani nderruar ne Artan Kroi. Ka qene aktiv shume me PS se eshte me origjine nga Korça dhe i njoh mire. Ka pas nderhyrje dje dhe nga Klotilda Bushka dhe nga prokuroret per ta liruar”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here