Denoncimi: U kap duke vjedhur naftë në vitin 2000, sot është shef komisariati

0
512

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili shkruan se polici i arrestuar në Patos pak ditë më parë për shkak se drejtonte makinën në gjendje të dehur, në vitin 2000 ka vjedhur naftë dhe është arrestuar.

Sipas qytetarit që shkruan, se në vitet 2000 kur ai ka qenë polic së bashku me kolegët ka arrestuar Flamur Veliun, shefin e Komisariatit të Patosit.

“Nuk e kuptoj se si arriti ky moster te hajdut nafte qe ne vitin 2000 une se bashku me nje kolegun tim e kemi arrestuar ne flagrance kte lloj shefin tone duke vjedhur nje Bot me 33 mij litra nafte, dhe pas 40 dite burg ky njeri doli, dhe nuk mjafton kjo por nuk I ndahet perseri policise duke filluar perseri pune ne vitin 2015 si shef droge ne Sarande”, shkruan qytetari ne mesazhin e publikuar nga Berisha.

Postim i plotë

Te denuarin per vjedhje te medha ne nafte narkoshteti e emeron shef komisariti ne Patos!

Lexoni mesazhin e oficerit dixhital. sb

Pershendetje Dr Berisha, une qe po ju shkruaj jam nje ish oficer policie liruar pas 17 vjetesh nga policia e shtetit, me motivacion alla Rilindja e Ps, duke shpikur me makinacionet e tyre motivacionin ne vitin 2015, sepse nuk u bera sherbetor I partive politike, pasi ligji De juro e kerkonte te isha I depolitizuar, dhe per pasoje sot jam duke lypur nje cope pune cfar do lloj pune qofte ne rruget e Europes, per te mbijetuar, pasi ne Shqiperi shteti im me braktisi ne momentet kur kisha punuar per shtetin dhe plus nga ato caste filluan kercenimet per jeten, si njeri I braktisur nga shteti im pa nje mundesi jetese te me afrohej nje pune cfar do lloj pa pretendime para bukes se gojes, dhe pa asnjë lloj asistente ndihme per jeten qe me rrezikohej, sepse nuk mund te kerkoja mbrojtje nga njerëzit qe mi shkaktuan peripecitë e mija, po ju shkruaj juve per ta cuar zerin tim sa do pak per te sensibilizuar opinionin publik ne Shqiperi se cfar lloj metodash ndodhin ne Shqiperi, sot lexova ne internet se paskan arrestuar shefin e policisë Patos Flamur Veliu, nuk e kuptoj se si arriti ky moster te hajdut nafte qe ne vitin 2000 une se bashku me nje kolegun tim e kemi arrestuar ne flagrance kte lloj shefin tone duke vjedhur nje Bot me 33 mij litra nafte, dhe pas 40 dite burg ky njeri doli, dhe nuk mjafton kjo por nuk I ndahet perseri policise duke filluar perseri pune ne vitin 2015 si shef droge ne Sarande, por duke ja ditur shijen lekut ose per hakmarrje paska rifilluar shef stacioni policise Patos ndoshta duke menduar se duke ardhur me atributet e shefit do me gjente mua si varesin e tij dhe te me fuste ne burg, por paska gabuar rende se mua si buburreca si ai nuk munden dot se une duke respektuar ligjin nuk do arrinte dot, ai lloj krimbi, ah po e vertete qe mund te ndikonte vetem lirimin tim, por nuk ja dhane te tjerët mostra si ai kenaqesine sepse me liruan me para se te vinte shefi im ai, me poste po ju dergoj lajmin qe lexova sot, per te kaluaren e tij besoj I gjeni ne institucionet perkatese polici SH, C, B dhe Prokurori e Gjykate, nuk kam frike per emrin tim anonim quhem B A.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here