Kryesia e PD-së/ Këlliçi më i votuari, cilët janë emrat që mbetën jashtë

0
32

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka votuar ditën e sotme kryesinë e re, ku u zgjodhën 14 anëtarë burra dhe 6 gra nga 47 kandidatura.

Kandidati më i votuar ka qenë Belind Këlliçi me 192 vota, ndërkohë që në listën e zonjave ka qenë Fatbardha Kadiu.

Vërehet se jashtë kryesisë kanë mbetur Arben Imami, kryebashkiaku i Shkodrës Bardh Spahia, por edhe Klevis Balliu e Genc Pollo.

Gratë që do të jenë në Kryesinë e PD-së:

Fatbardha Kadiu 148

Ina Zhupa 126

Jozefina Topalli 118

Edit Harxhi 85

Mimoza Hajdarmataj 78

Eleina Qirici 75

Burrat që do të jenë në Kryesinë e PD-së:

Belind Këllici 192

Flamur Noka 166

Oerd Bylykbashi 148

Ervin Minarolli 137

Luciano Boçi 128

Agron Shehaj 123

Luan Baçi 121

Grigels Muçollari 116

Gent Strazimiri 100

Eno Bozdo 96

Keltis Kruja 91

Arben Ristani 90

Aldo Bumçi 89

Florion Mima 88

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj