Zbardhen detaje të reja nga operacioni sekret/ Si u riatdhesuan 13 shqiptarët nga kampi famëkeq i ISIS, mes tyre edhe gruaja e dytë e Genc Ballës

0
25

Zbardhen detaje të reja nga riatdhesimi i 13 shqiptarëve nga kampi famëkeq i ISIS. Operacioni për riatdhesimin e shqiptarëve ka nisur para disa ditësh dhe është mbajtur sekret.

Burimet për mediat bëjnë me dije se shqiptarët e riatdhesuar janë nga kampi “Roi” dhe se mes tyre dyshohet se është edhe gruaja e dytë e Genc Ballës, Almira Kastrati dhe dy fëmijët e saj.

Kujtojmë se Genc Balla është i dënuar për rekrutim të besimtarëve për qëllime terroriste dhe ndodhet në regjimin “41 bis”, në Burgun e Peqinit.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj