Silvio Berlusconi infektohet me koronavirus

0
46

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka dalë pozitiv me koronavirus.

Lajmin e konfirmon mjeku i tij personal Alberto Zangrillo i cili shprehet se: “Ai është asimptomatik, i izoluar në shtëpi”.

Ish-Kryeministri, 83 vjeç, gjatë kësa kohe u takua me sipërmarrësin Flavio Briatore, i cili gjithashtu doli pozitiv javën e kaluar dhe u shtrua në spital për disa ditë në San Raffaele.

Leave a Reply